Skuodo miesto VVG

SKUODO MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

  • +37068298213
  • skuodomvvg@gmail.com

Socialinės srities projektai

PROJEKTAS “BENDRYSTĖS DŽIAUGSMAS”

Skuodo vaikų lopšelis darželis įgyvendina projektą “Bendrystės džiaugsmas” (kodas 08.6.1-ESFA-T-927-01-0073). Projekto tikslas – stiprinti socialinę riziką patiriančių asmenų socialinius įgūdžius. Projekto tikslinė grupė – Skuodo vaikų lopšelį darželį lankančių vaikų šeimos, kurios patiria socialinę riziką. Dalyvių skaičius – 15 asmenų. Projekto partneris – Skuodo krašto bendruomenė. Planuojamos veiklos – teoriniai ir praktiniai užsiėmimai asmens higienos srityje, užsiėmimai, higienos ir sveikatingumo centre, makiažo specialistų pamokos, šeimų fotosesija, bei foto paroda darželio patalpose, išvykos į teatrą ir muziejų, etiško elgesio viešose vietose pamokos, susitikimai ir pamokos su vietos valdžios atstovais.
Bendra projekto vertė – 5 996 Eur. Projekto vykdytojas ir partneris prie projekto įgyvendinimo prisideda nuosavu įnašu.

Projekto vykdytojų įspūdžiai

Nemažai nesklandumų ir trukdžių vykdant projektą sukėlė “ponas Karantinas” galime pasidžiaugti, kol kas sėkmingu projekto “Bendrystės džiaugsmas” vykdymu. 
Projekto įgyvendinimas startavo tik vasario mėnesį, per kurį turėjome pirmus asmeninės higienos mokymus, pirmąją išvyką į šokio spektaklį “Romeo ir Džuljieta” ir pirmuosius apsilankymus Skuodo higienos ir sveikatingumo centre. Visi dalyviai labai džiaugėsi siūlomomis pramogomis, ugdomąja veikla bei atsipalaidavimo malonumais po įvairių dienos darbų. Po to sekė ne tiek malonus periodas, kuomet projekto veiklos buvo stabdomos. Kadangi visa, planuota projekto veikla dėl darbo nuotoliniu būdu, vykti negalėjo. Tačiau liūdnasis periodas praėjo, sulaukėme sugrįžimo į veiklas, darbus ir su dar didesne motyvacija ir energija kibome į suplanuotus nuotykius. Tarp įvairiausių privalomų darbų kiekvieno kasdienybėje, turėjome ypatingo užimtumo rugsėjį, nes projektas sėkmingai sugrįžo į tiesiogines veiklas. Rugsėjo mėnesį turėjome net dvi išvykas, kuriose viena iš jų buvo skirta meninio ugdymo integravimui, kuomet pavyko apsilankyti dar viename spektaklyje, šįkart jau labiau skirtą būtent mūsų mažiausiems – vaikams, o mėnesio pabaigoje apsilankėme Dino parke, kuriame taip pat turėjome puikų laiką su išskirtinėmis pramogomis. Taip pat šis rugsėjis buvo paskutinis mėnuo, kuomet baigėme visą numatytą mokymo ciklą, kuris apėmė visą asmeninę priežiūrą, pradedant asmeninės higienos pagrindų mokymais ir baigiant rankų priežiūros bei estetinio makiažo kūrimo mokymais. Šis mėnuo mums ypatingas ir tuo, kad pagaliau turėjome galimybe pradėti numatytus refleksijos pusryčius, kurie skirti susipažinti su rajono vietos valdžios atstovais, kad dalyviai turėtų galimybę iš arti susipažinti, išgirsti, paklausti ir turėti puikų laiką su ypatingu asmeniu iš mūsų rajono vietos valdžios atstovų. Šį kartą turėjome proga iš arti susitikti su gerbiamu administracijos direktoriumi Žydrūnu Ramanavičiumi. Smagu pasidalinti ir džiugiomis naujienomis, kad nuo spalio mėnesio sugrįšime ir į baseino veiklas, kurių tikrai išsiilgome. O spalis nusimato ne kuo mažiau darbingas, nei rugsėjis, nes ir vėl esame numatę net kelias išvykas kultūros ir meno pažinimui stiprinti.

Apibendrinant šios dienos įspūdžius ir veiklas, drąsiai galiu teigti, kad projekto tikslas – stiprinti šeimų, kurioms reikalinga pagalba, socialinius įgūdžius puikiai pateisina mūsų lūkesčius ir viziją. Projekto dalyviai laimingi galėdami į savo kasdienybę įnešti šitiek naujovių ir didelę galimybę bendrauti, pamatyti, išgirsti ir susiburti ties vienu gražiu tikslu, komunikacijos stiprinimu. Tikimės ir ateityje stiprinti šį komunikacijos jausmą ir iš projekto išsinešti tik pačias geriausias emocijas ir patirtą laiką.